Conducerea

Director - Stavilă Dumitru - 0 22 49 94 01; 0 69115055 - dumitru.stavila@im.gov.md
Director adjunct - Ciloci Igor - 0 22 49 94 02 - igor.ciloci@im.gov.md
 
Comunicarea accidentelor -0 22 49 41 29 -
 
Linia fierbinte (telefon de încredere) - 22 49 94 00 -
 
Direcţia monitorizarea aplicării legislaţiei muncii şi normelor de protecţie a muncii-dmonitor@im.gov.md
Şef Direcţie - Turcan Victor - 0 22 49 94 03 - victor.turcan@im.gov.md
Şef adjunct - Bobeica Adrian - 0 22 49 94 03 - adrian.bobeica@im.gov.md
 
Direcţia tehnologii de inspecţie-dtehnoinsp@im.gov.md
Şef Direcţie - Guzun Anatol - 0 22 43 46 51 - anatolie.guzun@im.gov.md
Şef adjunct - Panfili Nicolae - 0 22 43 46 51- nicolae.panfili@im.gov.md

Serviciul juridic- raisa.andrusceac@im.gov.md

ITM Chişinău,
mun. Chişinău, str. Miron Costin 17/2- itmchisinau@im.gov.md
Inspector-şef - Marcu Marin - 0 22 45 02 57; 0 69501946 -marin.marcu@im.gov.md
Inspector-şef adjunct - Gonţa Viorel - 0 22 45 02 57; 0 69501810-viorel.gonta@im.gov.md
 
Relaţii de muncă - 0 22 49 86 83
Begliţa Valeriu           069501832
Cazacu Ana               069501811
Crudu Vadim             069501937
Didic Sabina              069501839
Melnic Iurie                069501856
Mercic Lilia                069501855
Sarabaş Andrean      069501831
Ungureanu Sergiu     069501835
 
Securitatea şi sănătatea în muncă - 0 22 43 97 96
Deseatnicov Vasili        069501814
Cojocaru Veaceslav      069501822
Guja Vasile                    069501817
Guja Viorel                    069501816
Munteanu Oleg              069501819
Rusu Octavian               069501820
Tutunaru Cornel            069501824
 
raioanele:
Criuleni, or. Criuleni, str. Biruinţei, 12 - 0 248 2 09 86;
Stahi Victor-0 695 01 836;
Grecu Ion-0 695 01 834
Dubăsari, sat Cocieri, str. Cosmonauţilor, 10
Driga Pavel-0 695 01 837
Ialoveni
Codreanu Petru - 0 695 01 821
 
ITM Bălti,
mun. Bălti, str. Păcii, 38, bir. 308- itmbalti@im.gov.md
Inspector-şef - Procopciuc Ion - 0 231 2 95 08; 0 69501938-ion.procopciuc@im.gov.md
Inspector-şef adjunct - Nedelea Vasile - 0 231 2 95 08; 069501847-vasile.nedelea@im.gov.md
Bejan Marcel - 0 69501852
Botnariuc Lilian - 0 60669982
Lachei Tatiana - 0 69501870
Josan Alexandru - 0 69501841
 
raioanele:
Făleşti, or. Făleşti, str. Moldovei, 22 - Lîsîi Grigore - 0 695 01 948
Floreşti, or. Floreşti, str. Victoriei, 2 - 0 250 20 588
Gusac Serghei - 0 695 01 849
Singureanu Roman - 0 695 01 848
Sîngerei, or. Sîngerei, str. Independenţei, 124 - 0 262 24 177
Crucieru Vadim - 0 695 01 851
Popescu Grigore - 0 695 01 842
 
ITM Cahul,
or. Cahul, str. V. Alecsandri, 102, bir. 44- itmcahul@im.gov.md
Inspector-şef - Crăciuneac Iurie - 0 299 4 60 20; 0 69501864-iurie.craciuneac@im.gov.md
Inspector-şef adjunct - Bulgaru  Anton - 0 299 4 60 20;
raioanele:
Cahul, or. Cahul, str. V. Alecsandri, 102 – 0 299 4 60 20
Gîscă Anatolie - 0 69501854
Gîscă Ion - 0 69501860
Raileanu Viorica - 0 69501858
Cantemir, or. Cantemir, str. Trandafirilor, 2
 Munteanu Dumitru - 0 69501850
Taraclia, or. Taraclia, str. Păcii, 7
 Ciumertov Vladimir - 0 69501945
 
ITM Călăraşi,
or. Călăraşi, str. Constructorilor, 6
Inspector-şef - Fisticanu Ion - 0 244 2 13 62; 0 69501862- ion.fisticanu@im.gov.md
Inspector-şef adjunct - Mîrzac Ion - 0 244 2 13 62; 0 69501863-ion.mirzac@im.gov.md
raioanele:
Călăraşi, or. Călăraşi, str. Constructorilor, 6 - Gîscă Vladimir - 0 69501867
Nisporeni, or. Nisporeni, str. Suveranităţii, 2 - Jomiru Ion - 0 69501868
Straseni, or. Straseni, str. Eminescu, 32 - Gonţa Ion - 0 69501865
Ungheni, or. Ungheni, str. Decebal, 21 –
Bezuglov Rodica - 0 69501866
Maler Oleg - 0 67435739

ITM Căuşeni,
or. Căuşeni, str. Păcii, 30- itmcauseni@im.gov.md
Inspector-şef - Siloci Harlampie - 0 265 2 45 47; 0 69501861-harlampie.siloci@im.gov.md
Inspector-şef adjunct - Cristea Aliona - 0 265 2 45 47; 0 69501871-aliona.cristea@im.gov.md
raioanele:
Anenii Noi, or. Anenii Noi, str. Suvorov, 2 - 0 265 2 45 47
Căuşeni, or. Căuşeni, str. Unirii, 30 - 0 243 2 41 36
Danu Alexei - 0 69501872
Marin Ion - 0 69501873
Ştefan Vodă, or. Ştefan Vodă, str. 31 august 1989,10a - 0 242 2 23 94
Tiosa Grigore - 0 69501869
Cociug Alexandru - 0 60669986
 
ITM Cimişlia,
or. Cimişlia, str. Ştefan cel Mare, 14 -itmcimislia@im.gov.md
Inspector-şef - Seu Dionisie - 0 263 2 33 85; 0 69501840- dionisie.seu@im.gov.md
Inspector-şef adjunct - Pomujac Sava - 0 241 2 30 82; 0 69501954-sava.pomujac@im.gov.md
raioanele:
Basarabeasca, or. Basarabeasca, str. Carl Marx, 55 - 0 297 2 12 82
Lupaşcu Veaceslav - 0 69501876
Vasilenco Nicolae - 0 69501874
Cimişlia, or. Cimişlia, str. Ştefan cel Mare, 14, bir. 4 - 0 241 2 30 82
Hînceşti, or. Hînceşti, str. M.Hîncu, 123 - 0 269 2 42 67
Ciolacu Veaceslav - 0 69501877
Lică Gheorghe - 0 69501941
Leova, or. Leova, str. Independenţei, 3 - 0 263 2 33 85
Prițcan Afanasie – 0 69501879
 
ITM Drochia,
or. Drochia, str. Independenţei, 15a- itmdrochia@im.gov.md
Inspector-şef - Busuioc Aureliu - 0 252 2 74 13; 0 69501932-aureliu.busuioc@im.gov.md
Inspector-şef adjunct-Cotoneţ Vitalie - 0 252 2 74 13; 0 69501931-vitalie.cotonet@im.gov.md
raioanele:
Drochia, or. Drochia, str. Independenţei, 15a - 0 252 2 74 13
Prisacari Andrei - 0 69501936
Russu Diana - 0 60669981
Glodeni, or. Glodeni, str. Suveranităţii, 4 – 0 249 2 23 84;
Budcenco Iurie – 0 60669983
Manea Stanislav - 0 68199930
Rîşcani, or. Rîşcani, str. Independenţei, 137
Soroca, or. Soroca, str. Alexandru cel Bun, 19 - 0 230 2 34 37
Gherega Angela - 0 69501934
Vovc Alexandru - 0 69501933
 
ITM Edineţ,
or. Edinet, sos. Bucovinei, 37- itmedinet@im.gov.md
Inspector-şef - Bucatca Iulian - 0 247 2 24 08; 0 69501939-iulian.bucatca@im.gov.md
Inspector-şef adjunct-Cojocari Vasile-0 247 2 24 08; 0 69501940-vasile.cojocari@im.gov.md
raioanele:
Briceni, or. Briceni, str. Independenţei, 44 – Pernei Ivan – 0 69501843
Donduşeni, or. Donduşeni, str. Independenţei, 47 - 0 251 2 53 09
Botnariuc Anatolie - 0 69501943
Chirnicinîi Dorina - 0 69501950
Irinin Anatoli - 0 69501942
Edineţ, or. Edineţ, şos. Bucovinei, 37 - 0 247 2 24 08
Siminiţchi Alexandru - 0 69501853
Ocniţa, or. Ocniţa, str. Independenţei, 47 - 0 271 2 29 29
Curea Oleg - 0 69501944
 
ITM Orhei,
or. Orhei, str. Vasile Mahu, 160- itmorhei@im.gov.md
Inspector-şef - Costin Vasile - 0 235 2 29 29; 0 69501857 -vasile.costin@im.gov.md
Inspector-şef adjunct - Romanov Tatiana - 0 235 2 29 29; 0 69501951-tatiana.romanov@im.gov.md
raioanele:
Orhei, or. Orhei, str. Vasile Mahu, 160 - 0 235 2 29 29
Stăvilă Tudor - 0 69501949
Taşnic Mihail - 0 69501875
Rezina, or. Rezina, str. Şciusev, 2a
Duca Angela - 0 60669978
Soldanesti, or. Soldanesti, str. Pacii, 8a
Gajiu Vasile - 069501952
Telenesti, or. Telenesti, str. Renasterii, 69, bir. 76
Roșca Ion - 0 69501955
ITM UTA Găgăuzia,
mun. Comrat, str. Pobedî, 58- itmutag@im.gov.md
Inspector-şef - Ciolac Alexei - 0 298 2 20 89, 069507808- alexei.ciolac@im.gov.md
Cernev Andrei – 069501859
Comur Ivan - 069501953
Nichita Ilie - 0 60669985
Date de contact
Republica Moldova
mun. Chișinau
str. V.Alecsandri 84, et. 2



068 11 84 55 director@ssmexpert.md
Harta
 
embed google map